Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Terkotanie pedału sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Na forum Golfa gość opisuje podobny problem ze sprzęgłem w TSI 1.4 140 KM.

    Komentarz


    • #27
      Cześć.
      O III 1,4 TSI
      Ja dziś byłem w serwisie z podobny problemem.
      Na luzie słychać dziwne dzwięki (terkotanie), po wciśnięciu sprzęgła cisza.
      Pan z serwisu po sprawdzeniu powiedział :"jezdzić przy przebiegu 4000km nie będziemy rozbierać, jeśli będzie się nasilać to podjechać"
      Stwierdził także , że dzwonił do centrali i tam dowiedział się ,że nie jestem pierwszy z tym problemem , ale auta mają niskie przebiegi i Skoda nie podejmuje na razie żadnych kroków.

      Komentarz


      • #28
        U mnie również słychać od czasu do czasu takie terkotanie ale jak wcisnę sprzęgło to owe terkotanie znika , mam przebieg 5tyś.

        Komentarz


        • #29
          W moim ten efekt jest od nowości. Mam juz 75700km i nadal jezdzi.
          W ASO nie potrafili nic z tym zrobić, bo tam cienkie bolki pracuja
          VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
          VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

          Komentarz


          • #30
            To chyba tak musi być.Tak po za tym ten silnik 1.4 w o3 jest super.

            Komentarz


            • #31
              Czy myślicie, że wszystkie sprzęgła mają tę przypadłość, czy to jednostkowe przypadki z początku produkcji?
              O3 1,4 TSI 140KM Elegance
              Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
              Przebieg-ponad 25 000 km ...

              Komentarz


              • #32
                Alf,

                Z tego co wodzę to tą przypadłość to mają późniejsze egzemplarze nie te z początku produkcji. Ja mam już ponad 11tyś od maja i nie zauważyłem takich objawów (i oby tak zostało).
                jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                Komentarz


                • #33
                  W srode bede odbierał moj- obym nie zaczął przygody od serwisu....
                  O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                  Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                  Przebieg-ponad 25 000 km ...

                  Komentarz


                  • #34
                    Ja mam wyprodukowany we wrześniu i szczerze to trochę się uspokoiło 10 tys km przejechane.
                    Serwis stwierdził, że jest na gwarancji i jak coś sie rozsypie to wymienią
                    Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                    Komentarz


                    • #35
                      Mam to samo w 1.8 tsi ,terkotanie słychać na zimnym silniku po wciśnięciu sprzęgła ustaje ,dodatkowo czuć bicie na pedale sprzęgła i w dodatku mam problemy z biegiem wstecznym ,jak chce go szybko wbić to wchodzi ze zgrzytem
                      mati

                      Komentarz


                      • #36
                        A ja mam to samo w vw up! Auto ma przebiegu 3500 a objaw pojawił sie gdzieś po 1000. Najbardziej słychać na zimnym silniku, czytałem w necie ze jest jakaś wada fabryczna tarczy sprzeglowej jednak innym użytkownikom serwis mówi ze ten typ tak ma. Wybieram sie niebawem do serwisu tylko zostawie u nich dzień wcześniej wieczorem auto na noc i rano przyjade, zapalimy go na zimnym silniku i bedą mieli wszystko jak na tacy, nikt nie będzie wciskal mi ze w nowym aucie tak ma być..

                        Komentarz


                        • #37
                          Oprócz terkotania własnie był problem z wbijaniem wstecznego biegu a zwłaszcza początkowej fazie użytkowania, teraz jak gdyby się ułożyło i prawie bieg wchodzi dobrze.

                          Komentarz


                          • #38
                            Proponuję zgłaszać każdy taki przypadek do serwisu-tylko w przypadku wiekszej ilosci zgloszen serwis bedzie to raportowal dalej i cos z tym zaczną robić...
                            Jak widzę jest to jakas wada konstrukcyjna...
                            Znajomy, gdy kupił toyote avensis w 2002 to jezdzil kilka razy do serwisu, bo cos mu stukalo- wymienili skrzynie biegow 2 razy i do dzis chodzi ok...

                            Trzeba cisnąć serwisy....
                            O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                            Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                            Przebieg-ponad 25 000 km ...

                            Komentarz


                            • #39
                              Alf ja rownież najprawdopodobniej w środę odbieram swoją Octavie

                              Komentarz


                              • #40
                                Have fun!
                                Jutro rano jadę oglądnąć dokładnie przygotowany samochód i dopełnić formalności..
                                Oby wszystko było oK :kciukgora

                                P.S Czy trójkąt i gaśnica jest w wyposażeniu, czy trzeba kupić u dilera?
                                O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                Komentarz


                                • #41
                                  Alf, ja u siebie mialem trojkat i gasnice zamocowane juz w bagazniku, wiec mysle ze to juz w wyposazeniu jest.
                                  1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Witam,


                                    ja mam 15tyś od maja. Moja ma tak samo. Wymieniłem diesla na benzynę bo myślałem że to wina diesla i koła dwumasowego a tu gówno. Silnik oszczędny ale ile człowiek znowu sie o wku....a że w nowym aucie już się coś tłucze

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez jalalewale
                                      Witam,


                                      ja mam 15tyś od maja. Moja ma tak samo. Wymieniłem diesla na benzynę bo myślałem że to wina diesla i koła dwumasowego a tu gówno. Silnik oszczędny ale ile człowiek znowu sie o wku....a że w nowym aucie już się coś tłucze
                                      Teraz juz chyba wszyscy produkuja taki shit :szeroki_usmiech...bez wyjatku.
                                      Wiec nie mysl o zmianie marki :szeroki_usmiech

                                      U mnie zaczelo sprzeglo po 70kkm wyc/buczec przy ruszaniu...i na smietnik z nim :szeroki_usmiech
                                      Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                      Nie synku...to diesel PD.

                                      Honda...the power of dreams.
                                      Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez gebek
                                        U mnie zaczelo sprzeglo po 70kkm wyc/buczec przy ruszaniu...i na smietnik z nim
                                        I wszystko dzięki Matce Naturze. :diabelski_usmiech

                                        MSPANC
                                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          U mnie to samo w 1.4 140km (przebieg 3k). Terkocze i czasami tak jakby lekkie wibracje odczuwam.
                                          Kolejna rzeczą, którą niestety odkryłem jest fakt wibracji na 6 biegu przy prędkościach rzędu 120+
                                          Dziwne jest to, że pojawiają się one w interwałach. Mianowicie: nic nie czuję/pojawiają się i trwają chwilę/nic nie czuję itd. Interwały zmniejszają się przy wyższych prędkościach.
                                          Bardzo jest to irytujące - człowiek chce spokojnie na tempomacie jechać, a tu taka heca.

                                          Ma ktoś może podobne spostrzeżenia? Najlepiej jest to zaobserwować na autostradzie.

                                          Pozdrawiam
                                          Pozdrawiam

                                          Mój Black & White

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Koledzy powiedzcie mi czy waszych 1.4 na zimnym silniku słychać głośniejszą prace silnika po stronie sprzęgła?

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              No słychać, na mrozie szczególnie, w serwisie stwierdzili, że SAP nie ma na to rozwiązania i nic z tym nie zrobią dopóki nie dostaną informacji co mają robić.
                                              Z drugiej strony to olewam to i jeżdżę nie mam czasu jeździć do serwisu, wysypie się to wtedy zabierze go laweta i tyle, w końcu jest 4 letnia gwarancja.
                                              Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez Festexx
                                                nie mam czasu jeździć do serwisu, wysypie się to wtedy zabierze go laweta i tyle, w końcu jest 4 letnia gwarancja.
                                                Tylko,ze gwarancja najczesciej nie obejmuje czesci eksploatacyjnych...hamulcow,sprzegla.
                                                No chyba,ze jest wada fabryczna...lub dobra wola gwaranta.
                                                Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                                Nie synku...to diesel PD.

                                                Honda...the power of dreams.
                                                Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Odgrzewamy
                                                  Autko znowu zaprowadziłem na serwis - 6 raz na tą samą usterkę.
                                                  Zobaczymy co wymyślą, do piątku bujam się rapidem
                                                  Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Według kolegi mechanika to terkotanie to wina skrzyni biegów a konkretnie wałka sprzęgłowego i potwierdzam że to skrzynia koledze z tym objawem w golfie wymienili sprzęgło na nowe i problem nadal występuje więc 100% że to wada skrzyni biegów!! Masakra oni dobrze wiedzą ze to skrzynia ciekawe jak to sie potoczy ja mam to samo w nowym leonie Ale czuje że bez sądu się nie obejdzie
                                                    mati

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X